Rask levering
30 dagers returrett
MVA og toll er inklusivt når du handler hos oss

Grib Guitaren 1 lærebok

  • Lærebok i spansk gitar
  • Inkl. CD
  • Av Elizabeth Hersing Kjøhler
Les hele beskrivelsen
39.00 NOK 219.00 NOK
Varen er på lager - Levering 1 - 2 hverdager
Bestill innen
Tilfredshetsgaranti: 30 dagers returrett
Varenr.:GUF-87-89880-30-7

Beskrivelse

  • Lærebok i spansk gitar
  • Inkl. CD
  • Av Elizabeth Hersing Kjøhler
  • 54 sider

Boken som sikrer elevene dine en solid start på gitarlivet. Her finnes etyder ordnet etter elevenes progresjon, hvilket gjør forberedelsen til timene veldig enkel. Boken presenterer en teknisk fremgangsmåte som er effektiv, og som kan lekes inn selv med de yngste elevene, slik at de ikke føler at de øver teknikk. Begynnerelever kan med denne metoden ofte spille tostemte stykker allerede etter få måneder, og det er veldig motiverende for dem å oppleve hvor raskt det begynner å høres bra ut.

Denne fremgangsmåten gjør overgangen til flerstemte stykker med anslag uten støttestreng, bl.a. arpeggiostykker, veldig naturlig, og mange læreres mareritt med sammensunket høyre håndledd kan som regel unngås helt. Hermed er dårlige vaner unngått på forhånd, og det gjør det hele mye artigere og enklere for så vel elev som lærer.

Boken gir elevene en sikker start, og gjør dem raskt klare til å lære nytt materiale.

Boken inneholder også:
Klassiske og rytmiske stykker, bl.a. Wonderful Tonight, El Condor Pasa, julelåter, kjente barnelåter, samt Elizabeth Hersings egne etyder som er progressivt ordnet.
Teori for begynnere, som forfatteren har erfaret gjør elevene interesserte i musikkens ”byggeklosser”, og som ofte får dem til selv å begynne å skrive.
Små ”oppgaveark” som begynnerelever synes er artige.
CD med etyder innspilt i raskt og langsomt tempo for lytting og samspill.

Skriv din anmeldelse her

Anmeldelser (0)

Skriv ditt spørsmål her

Spørsmål (0)