Rask levering
Tilfredshetsgaranti
Norsk bedrift
Gratis frakt over 2000 NOK

K KG-12B mikser

Varenr.: K-KG-12B
Utsolgt:  Kontakt kundeservice for leveringstid
3 599,00 NOK
Gratis frakt

Tilbehør som passer til (valgfritt)

Info
DM-71 mikrofonpakke
DM-71 mikrofonpakke + 1 167,30 NOK
Thornton Musca 12 aktiv høyttaler
Thornton Musca 12 aktiv høyttaler + 4 399,00 NOK
Tilfredshetsgaranti: 30 dagers returrett
  • Innebygd MP3-spiller 
  • 12 kanaler
  • 8 mikrofonkanaler med Phantom Power
  • 3-bånds EQ og 7-bånds Master EQ
  • Med romklang- og ekko-effekter 
  • Bluetooth

KT-12B er en 12-kanals mikser med innebygd lydkort (L/R), effekter, Bluetooth og MP3-spiller. Den er velegnet til små lydoppgaver, samtidig med at du får det nødvendige verktøyet til å spille av musikk, enten trådløst via Bluetooth eller via en datamaskin. Dessuten har KT-12B innebygd lydkort, slik at du kan bruke mikseren som en innspillingsmikser sammen med en datamaskin og et tilhørende datamaskinprogram.

Den kompakte KT-12B har 12 kanaler, hvorav de første 8 kanalene har innebygde mikrofon-forforsterkere med kombinerte XLR/Jack-kontakter. Kanal 9/10 og 11/12 er kombinasjonskanaler, som man enten kan bruke til å samle 2 linjesignaler på hver kanal med, eller som man kan bruke som stereo-kanaler til keyboard, el-piano eller andre stereo-lydkilder. Kobler til du en MP3-spiller, så styres lyden fra musikkspilleren på en selvstendig MP3-kanal, slik at MP3-spilleren ikke ”stjeler” en kanal. Hver kanal har egen Gain-regulering med overbelastnings-LED, og du får en omfattende tonekontroll-seksjon med både diskant-, mellomtone- og bassregulering, samt en kontroll til panorering. Du får 2 AUX til rådighet på hver kanal for tilkobling av eksterne effekter og utstyr, samt en FX-kontroll som styrer effektmengden fra den innebygde effektprosessoren. Dertil kommer en Mute-kontakt som du kan bruke til å fjerne et signal fullstendig fra miksen din, og PFL som er nyttig å ha når man stiller inn Gain-nivået sitt.

Mikseren har innebygd MP3-spiller, så du kan sette en USB-plugg direkte i mikseren og styre musikken rett fra KT-12B. Du kan også koble til en MP3-spiller via Bluetooth og spille av musikk trådløst via smarttelefon eller nettbrett, eller du kan koble til en datamaskin og spille av musikken din derfra.

Det er vanskelig å lage en god lydmiks uten gode effekter. KT-12B er derfor også utrustet med en effektprosessor med 16 digitale effekter, som du kan bruke for å tilføre fylde til en vokal, akustisk gitar eller til andre instrumenter som vil ha nytte av å få et løft. Hvis du selv har en effekt som du vil bruke sammen med mikseren, så kan du også gjøre dette via mikserens innebygde Send/Return-kretsløp. I tillegg til effektprosessoren, er KT-12B utrustet med en 7-bånds Equalizer som du kan bruke til å utføre finjusteringer av lyden med, samt et Phantom-Power-kretsløp, slik at du kan bruke kondensatormikrofoner på en KT-12B mikser.

...

Skriv din anmeldelse her

Anmeldelser (1)

Arne M.
Miksebord

Har testet det ut og er meget fornøyd.

Har du spørsmål om dette produktet?

Still ditt spørsmål her

Spørsmål (0)

Se tidligere spørsmål